Ghost Inspector (1.0.0-rc1) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Year
bn: বছর

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Browser
bn: ব্রাউজার

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
