Ghost Inspector Integrator (1.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Screenshots
hi: स्क्रीनशॉट

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Year
hi: वर्ष

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Url
hi: URL

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Month
hi: माह

en: Desc
hi: अवरोही

en: Day
hi: दिन

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Duration
hi: अवधि

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Condition
hi: अवस्था

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: Author Name
hi: लेखक का नाम

en: Video
hi: वीडियो

en: Apply
hi: लागू करें

en: Sequence
hi: अनुक्रम

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
