Ghost Inspector Integrator (1.0.1) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Private
fr: Privé

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Comments
fr: Commentaires

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Screenshots
fr: Captures d'écran

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Display
fr: Affichage

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Year
fr: Année

en: Url
fr: URL

en: Off
fr: Désactivé

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Heading
fr: Entête

en: Date Created
fr: Date de création

en: Month
fr: Mois

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Day
fr: Jour

en: Optional
fr: Facultatif

en: Email Body
fr: Corps du courriel

en: Duration
fr: Durée

en: Sort by
fr: Trier par

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Browser
fr: Navigateur

en: Author Name
fr: Nom de l'auteur

en: Video
fr: Vidéo

en: Completed
fr: Terminé

en: Failed
fr: Échec

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Target
fr: Cible

en: Steps
fr: Étapes

en: Sequence
fr: Séquence

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Statuses
fr: Statuts

en: API settings
fr: Paramètres de l'API

en: Select any filter and click on Apply to see results
fr: Sélectionner un filtre et cliquer sur Appliquer pour voir les résultats

en: Variable Name
fr: Nom de la variable

en: Master
fr: Principal
