Ghost Inspector Integrator (1.0.1) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Private
id: Privat

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Comments
id: Komentar

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Display
id: Tampilan

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Year
id: Tahun

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Heading
id: Judul

en: Month
id: Bulan

en: Day
id: Hari

en: Optional
id: Pilihan

en: Duration
id: Durasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Condition
id: Kondisi

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Browser
id: Peramban

en: Author Name
id: Nama Penulis

en: Completed
id: Selesai

en: Failed
id: Gagal

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Steps
id: Langkah-langkah

en: Sequence
id: Urutan

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Select any filter and click on Apply to see results
id: Pilih filter dan klik Apply untuk melihat hasilnya

en: Asc
id: Urutan turun

en: Datetime
id: Tanggal dan waktu
