Gif Player Field (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Display
pt: Exibição

en: Mode
pt: Modo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Reference
pt: Referência

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de arquivo permitidas

en: Maximum upload size
pt: Tamanho máximo para upload

en: File directory
pt: Diretório de arquivos

en: Hover
pt: Ao passar do mouse

en: Click
pt: Clique

en: Progress indicator
pt: Indicador de progresso

en: Reference method
pt: Método de referência

en: Enable Description field
pt: Habilitar campo de Descrição

en: File selection handler settings
pt: Configurações do manipulador de seleção de arquivos
