Gif Player Field (8.x-1.4) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Display
ru: Отображение

en: Mode
ru: Режим

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Reference
ru: Связь

en: Video
ru: Видео

en: Allowed file extensions
ru: Допустимые расширения файлов

en: Maximum upload size
ru: Максимальный размер закачки

en: File directory
ru: Каталог файлов

en: Click
ru: Клик

en: Progress indicator
ru: Индикатор прогресса

en: Reference method
ru: Способ выбора

en: Enable Description field
ru: Включить поле описания

en: File selection handler settings
ru: Настройки обработчика выбора файлов
