Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Always
id: Selalu

en: Log message
id: Pesan log

en: Explanation
id: Penjelasan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Introduction
id: Pengenalan

en: Address
id: Alamat

en: Method
id: Metode

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Order
id: Urutan

en: Pending
id: Tertunda

en: Extend
id: Mengembangkan

en: Changed
id: Berubah

en: Document
id: Dokumen

en: Context
id: Kontek

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Invalid
id: Tidak valid

[ctx: Entity type group]
en: Content
id: Konten
