Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Audio
tr: Ses

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Always
tr: Her zaman

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Explanation
tr: Açıklama

en: Authored by
tr: Yazan

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Address
tr: Adres

en: Method
tr: Yöntem

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Order
tr: Sıralama

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Extend
tr: Modüller

en: Changed
tr: Değişti

en: Document
tr: Belge

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Invalid
tr: Geçersiz

[ctx: Entity type group]
en: Content
tr: İçerik
