Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Audio
uk: Звук

en: Created
uk: Створено

en: Always
uk: Завжди

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: Explanation
uk: Пояснення

en: Authored by
uk: Автор

en: Start Date
uk: Дата початку

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Introduction
uk: Вступ

en: Address
uk: Адреса

en: Method
uk: Спосіб

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Order
uk: Послідовність

en: Pending
uk: Очікування

en: Extend
uk: Розширення

en: Changed
uk: Змінено

en: Document
uk: Документ

en: Context
uk: Контекст

en: About
uk: Про модуль

en: Web
uk: Веб

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Recording
uk: Запис

en: Valid
uk: Дійсний

en: Invalid
uk: Некоректно

en: Validity
uk: Придатність

[ctx: Entity type group]
en: Content
uk: Матеріал

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Ended
uk: Завершено
