Gin Admin Theme (4.0.1) - en to uk translation catalogue (92 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Version
uk: Версія

en: Overview
uk: Огляд

en: Settings
uk: Налаштування

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Layout
uk: Макет

en: User
uk: Користувач

en: Files
uk: Файли

en: Create
uk: Створити

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Web Server
uk: Веб-сервер

en: Database
uk: База даних

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Bookmarks
uk: Закладки

en: Media
uk: Медіа

en: System
uk: Система

en: Appearance
uk: Вигляд

en: Profile
uk: Профіль

en: Close
uk: Закрити

en: Select all rows in this table
uk: Вибрати всі рядки в таблиці

en: Deselect all rows in this table
uk: Зняти вибір всіх рядків

en: Log out
uk: Вихід

en: Extend
uk: Розширення

en: Red
uk: Червоний

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Shortcut
uk: Швидка кнопка

en: Blocks
uk: Блоки

en: Teal
uk: Зеленувато-блакитний

en: Pink
uk: Рожевий

en: Hide
uk: Приховати

en: Green
uk: Зелений

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Auto
uk: Авто

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Memory limit
uk: Обмеження пам'яті

en: Edit %title
uk: Редагувати %title

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Yellow
uk: Жовтий

en: Light
uk: Світла

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Compact
uk: Компактний

en: Includes: %includes
uk: Містить: %includes

en: Neutral
uk: Середня

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
uk: Жодного типу матеріалу поки ще не створено. Відвідайте <a href="@create-content">сторінку створення типів матеріалу</a> і додайте новий тип матеріалу.

en: Includes:
uk: Містить:

en: Enabled: %includes
uk: Увімкнені: %includes

en: Disabled: %disabled
uk: Вимкнені: %disabled

en: Collapse
uk: Згорнути

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Light Blue
uk: Світло-синій

en: Show row weights
uk: Показати вагу рядків

en: Hide row weights
uk: Приховати вагу рядків

en: Back to site
uk: До сайту

en: Dark
uk: Темний

en: Last Cron Run
uk: Останній запуск крону

en: Change order
uk: Змінити порядок

en: Third party settings
uk: Сторонні налаштування

en: Drupal Version
uk: Версія Друпал

en: Add @bundle
uk: Додати @bundle

en: You have unsaved changes.
uk: Ви маєте незбережені зміни

en: Return to site content
uk: Повернутися до вмісту сайту

en: Pre-content
uk: Перед вмістом

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Narrow
uk: Вузький

en: General System Information
uk: Основні відомості про систему

en: Create new media
uk: Створити нове медіа

en: Zero items selected
uk: Не вибрано жодної позиції

en: All @count items selected
uk: Всі @count позицій вибрано

en: Select all media
uk: Вибрати всі медіа

en: Status Details
uk: Подробиці стану

en: An error occurred while trying to preview the media. Please save your work and reload this page.
uk: Під час формування попереднього перегляду для медіа сталася помилка. Просимо зберегти вашу роботу та перевантажити сторінку.

en: Module Link
uk: Посилання на модуль

en: Collapse sidebar
uk: Згорнути бічну панель

en: Expand sidebar
uk: Розгорнути бічну панель

en: Administrative toolbar content
uk: Вміст панелі інструментів адміністрування

en: More actions
uk: Більше дій

en: Move in any direction
uk: Перемістити в будь-якому напрямку
