Gin Admin Theme (4.0.4) - en to is translation catalogue (35 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Administration
is: Stjórnun

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Version
is: Útgáfa

en: Overview
is: Yfirlit

en: Settings
is: Stillingar

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Layout
is: Útlit

en: User
is: Notandi

en: Files
is: Skrár

en: Create
is: Stofna

en: Page title
is: Titill síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Web Server
is: Vefþjónn

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Header
is: Haus

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: System
is: Kerfi

en: Appearance
is: Útlit

en: Close
is: Loka

en: Select all rows in this table
is: Velja allar raðir í töflunni

en: Deselect all rows in this table
is: Afvelja allar raðir í töflunni

en: Log out
is: Útskrá

en: Extend
is: Bæta við

en: Blocks
is: Blokkir

en: Hide
is: Fela

en: Show row weights
is: Sýna línuvægi

en: Hide row weights
is: Fela línuvægi

en: Select all media
is: Velja allt margmiðlunarefni
