Gin Admin Theme (4.0.6) - en to kn translation catalogue (40 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Web Server
kn: ಜಾಲಪರಿಚಾರಕ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Bookmarks
kn: ಬುಕ್‍ಮಾರ್ಕುಗಳು

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Appearance
kn: ಗೋಚರಿಕೆ(_A):

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Log out
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: Red
kn: ಕೆಂಪು

en: Purple
kn: ನೇರಳೆ

en: Shortcut
kn: ಶಾರ್ಟ್-ಕಟ್

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Green
kn: ಹಸಿರು

en: Orange
kn: ಕಿತ್ತಳೆ

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Yellow
kn: ಹಳದಿ

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: Collapse
kn: ಕುಸಿಯು/ಕುಗ್ಗಿಸು
