Gin Admin Theme (8.x-3.0-rc9) - en to eu translation catalogue (41 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Status
eu: Egoera

en: Content
eu: Edukia

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Version
eu: Bertsioa

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Edit
eu: Editatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Help
eu: Laguntza

en: Default
eu: Lehenetsia

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Create
eu: Sortu

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Database
eu: Datu-base

en: Header
eu: Goiburua

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Bookmarks
eu: Liburu-markak

en: System
eu: Sistema

en: Appearance
eu: Itxura

en: Profile
eu: Profila

en: Close
eu: Itxi

en: Log out
eu: Irten

en: Extend
eu: Hedatu

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: First sidebar
eu: Lehen albo-barra

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: Page top
eu: Orriaren burua

en: Page bottom
eu: Orriaren behean

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Main page content
eu: Orrialde nagusiaren edukia

en: Collapse
eu: Tolestu

en: Highlighted
eu: Nabarmendua

en: Back to site
eu: Gunera itzuli

en: Narrow
eu: Estu
