Gin everywhere (1.1.0) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Author
cy: Awdur

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Not published
cy: Heb ei gyhoeddi

en: URL path settings
cy: Gosodiadau llwybr URL
