Gin everywhere (1.1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Author
pt: Autor

en: Published
pt: Publicado

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Not published
pt: Não publicado

en: URL path settings
pt: Configurações de URL

en: Last saved
pt: Última gravação

en: Not saved yet
pt: Ainda não foi gravado
