Git Issues (8.x-1.0) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Description
ast: Descripción

en: Category
ast: Categoría

en: Save
ast: Guardar

en: Last update
ast: Cambéu últimu
