Git Issues (8.x-1.1) - en to eu translation catalogue (9 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Description
eu: Azalpena

en: Category
eu: Kategoria

en: Save
eu: Gorde

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: State
eu: Egoera

en: Labels
eu: Etiketak

en: Web services
eu: Web zerbitzuak
