Git Issues (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Projects
fr: Projets

en: Category
fr: Catégorie

en: Save
fr: Enregistrer

en: Issues
fr: Publications

en: Issue
fr: Ticket

en: Last update
fr: Dernière mise à jour

en: State
fr: État

en: Labels
fr: Étiquettes

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: Web services
fr: Services Web
