Git Issues (8.x-1.1) - en to te translation catalogue (8 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Description
te: వివరణ

en: Category
te: వర్గం

en: Save
te: భద్రపరచు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Last update
te: చివరి తాజాకరణ

en: State
te: రాష్ట్రం
