Git Issues (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Category
hi: वर्ग

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Last update
hi: आखरी बार सुधार

en: State
hi: अवस्था

en: Web services
hi: वेब सेवाएं
