Git Issues (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: Projects
pt: Projectos

en: Category
pt: Categoria

en: Save
pt: Guardar

en: Issues
pt: Questões

en: Issue
pt: Problema

en: Last update
pt: Última atualização

en: State
pt: Estado

en: Labels
pt: Rótulos
