Git Issues (8.x-1.3) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Description
bn: বিবরণ

en: Category
bn: বিভাগ

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Last update
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ
