Git Issues (8.x-1.3) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: Description
gl: Descrición

en: Category
gl: Categoría

en: Save
gl: Gardar

en: Issues
gl: Incidencias

en: Issue
gl: Incidencia

en: Last update
gl: Última actualización

en: State
gl: Estado

en: Web services
gl: Servizos web
