GitHub Issues (8.x-1.0) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Description
ug: بايانى

en: URL
ug: ئادرېس

en: Last update
ug: ئاخىرقى يېڭىلىنىشى
