GitHub Issues (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: Category
fa: دسته

en: Save
fa: ذخیره

en: URL
fa: نشانی

en: Issue
fa: نشر

en: Last update
fa: آخرین به‌روزرسانی
