GitHub Issues (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: Category
uk: Категорія

en: Save
uk: Зберегти

en: URL
uk: URL-адреса

en: Issue
uk: Проблема

en: Last update
uk: Останнє оновлення

en: Labels
uk: Мітки
