GitLab API with Library (2.1.0) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: Default
ar: الافتراضي

en: URL
ar: العنوان URL

en: ID
ar: المعرف ID

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Web services
ar: خدمات الويب
