GitLab API with Library (2.1.0) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: شناسه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Web services
fa: سرویس‌های وب
