GitLab API with Library (2.1.0) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Web services
hi: वेब सेवाएं
