GitLab API with Library (2.1.1) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Status
es: Estado

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Default
es: Por defecto

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Namespace
es: Espacio de nombres

en: Web services
es: Servicios web
