GitLab API with Library (2.1.1) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: URL
hu: Webcím

en: ID
hu: Azonosító

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Namespace
hu: Névtér

en: Web services
hu: Webszolgáltatások
