GitLab API with Library (2.2.0-beta1) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ
