GitLab API with Library (2.2.0-beta1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Default
it: Predefinito

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Web services
it: Web service
