Give (2.0.0-alpha4) - en to de translation catalogue (71 entries)

en: Forms
de: Formulare

en: E-mail
de: E-Mail

en: Totals
de: Insgesamt

en: Username
de: Benutzername

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: List
de: Liste

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Country
de: Land

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Time
de: Zeit

en: Add
de: Hinzufügen

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Year
de: Jahr

en: Recipients
de: Empfänger

en: Your name
de: Ihr Name

en: Income
de: Einnamen

en: Amount
de: Betrag

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Desc
de: Absteigend

en: Frequency
de: Häufigkeit

en: Method
de: Methode

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: Sort by
de: Sortierung

en: Limit
de: Begrenzung

en: Donate
de: Spenden

en: Billing address
de: Rechnungsanschrift

en: Changed
de: Geändert

en: Interval
de: Intervall

en: Enter username
de: Benutzernamen eingeben

en: Complete
de: Vollständig

en: Apply
de: Anwenden

en: Form
de: Formular

en: Detail
de: Details

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Donations
de: Spenden

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Your email address
de: Ihre E-Mail-Adresse

en: Recurrence
de: Wiederholung

en: Submit button text
de: Text des „Speichern“-Buttons

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Recurring
de: Wiederkehrend

en: Credit or debit card
de: Kredit- oder Debitkarte

en: Every month
de: Jeden Monat

en: Currency symbol
de: Währungssymbol

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Address line 1
de: Adresszeile 1

en: Address line 2
de: Adresszeile 2

en: State or province
de: Bundesland oder Bezirk

en: Redirect page
de: Weiterleitungsseite

en: Telephone number
de: Telefonnummer

en: Recurring donation
de: Wiederkehrende Spende

en: @name (not verified)
de: @name (nicht überprüft)

en: Redirect Page
de: Seitenweiterleitung

en: Frequencies
de: Häufigkeiten

en: <strong>Subject:</strong> @subject
de: <strong>Betreff:</strong> @subject

en: db_insert failed. Message = %message
de: db_insert fehlgeschlagen. Meldung = %message
