Give (2.0.0-beta5) - en to pt translation catalogue (64 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Email address
pt: Endereço de email

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: Country
pt: País

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Time
pt: Hora

en: week
pt: semana

en: Add
pt: Adicionar

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Text
pt: Texto

en: Created
pt: Criado

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Your name
pt: O seu nome

en: Amount
pt: Quantia

en: Phone
pt: Telefone

en: Frequency
pt: Frequência

en: Method
pt: Método

en: Option
pt: Opção

en: Postal code
pt: Código postal

en: Limit
pt: Limite

en: day
pt: dia

en: month
pt: mês

en: year
pt: ano

en: Donate
pt: Doar

en: Billing address
pt: Endereço de faturação

en: Changed
pt: Alterado

en: Received
pt: Recebido

en: Interval
pt: Intervalo

en: Enter username
pt: Digite nome de utilizador

en: Complete
pt: Concluída

en: Form
pt: Formulário

en: US Dollar
pt: Dolár Americano

en: Canadian Dollar
pt: Dólar Canadiano

en: About
pt: Sobre

en: Australian Dollar
pt: Dólar Australiano

en: Japanese Yen
pt: Yen Japonês

en: Swiss Franc
pt: Franco Suiço

en: Hong Kong Dollar
pt: Dólar de Hong Kong

en: New Zealand Dollar
pt: Dólar da Nova Zelândia

en: Polish Zloty
pt: Zlóti Polaco

en: Singapore Dollar
pt: Dólar de Singapura

en: Uses
pt: Usos

en: Your email address
pt: O seu endereço de email

en: Submit button text
pt: Texto do botão enviar

en: Currency symbol
pt: Símbolo da moeda

en: Czech Republic Koruna
pt: República Checa Coroa

en: South African Rand
pt: Rand Sul Africano

en: British Pound
pt: Libra britânica

en: Telephone number
pt: Número de telefone

en: @name (not verified)
pt: @name (não verificado)

en: Give payment method
pt: Dê forma de pagamento

en: Thank you for your pledge
pt: Obrigado pelo o seu compromisso
