Give (2.0.0-beta6) - en to it translation catalogue (68 entries)

en: Forms
it: Form

en: Totals
it: Totale

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Time
it: Data e ora

en: week
it: settimana

en: Add
it: Aggiungi

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Text
it: Testo

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Year
it: Anno

en: Recipients
it: Destinatari

en: Your name
it: Il tuo nome

en: Filter
it: Filtra

en: Amount
it: Importo

en: Phone
it: Telefono

en: Desc
it: Disc

en: Method
it: Metodo

en: Option
it: Opzione

en: Postal code
it: Codice postale

en: Sort by
it: Ordina per

en: Limit
it: Limite

en: day
it: giorno

en: month
it: mese

en: year
it: anno

en: Billing address
it: Indirizzo di fatturazione

en: Changed
it: Modificato

en: Received
it: Ricevuto

en: Interval
it: Intervallo

en: Complete
it: Completo

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Canadian Dollar
it: Dollaro canadese

en: About
it: Informazioni

en: Australian Dollar
it: Dollaro australiano

en: Japanese Yen
it: Yen giapponese

en: Swiss Franc
it: Franco svizzero

en: Hong Kong Dollar
it: Dollaro di Hong Kong

en: New Zealand Dollar
it: Dollaro neozelandese

en: Polish Zloty
it: Zloty polacco

en: Singapore Dollar
it: Dollaro di Singapore

en: Uses
it: Usa

en: Your email address
it: Il tuo indirizzo e-mail

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Currency symbol
it: Valuta (simbolo)

en: Czech Republic Koruna
it: Corona della Repubblica Ceca

en: South African Rand
it: Rand sudafricano

en: Redirect page
it: Redirezione pagina

en: Telephone number
it: Numero di telefono

en: @name (not verified)
it: @name (non verificato)
