Give (2.0.0-beta6) - en to pl translation catalogue (76 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Totals
pl: Razem

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Country
pl: Państwo

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Time
pl: Czas

en: week
pl: Tydzień

en: Add
pl: Dodaj

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Text
pl: Tekst

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Year
pl: Rok

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Your name
pl: Nazwisko lub pseudonim

en: Filter
pl: Filtr

en: Income
pl: Dochód

en: Amount
pl: Ilość

en: Phone
pl: Telefon

en: Desc
pl: Malejąco

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Method
pl: Metoda

en: Option
pl: Opcja

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: day
pl: dzień

en: month
pl: miesiąc

en: year
pl: rok

en: Donate
pl: Darowizna

en: Billing address
pl: Adres płatności

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Interval
pl: Interwał

en: Enter username
pl: Wprowadź nazwę użytkownika

en: Complete
pl: Zakończone

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Form
pl: Formularz

en: Detail
pl: Szczegół

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Canadian Dollar
pl: Dolar kanadyjski

en: About
pl: O stronie

en: Australian Dollar
pl: Dolar australijski

en: Japanese Yen
pl: Jen japoński

en: Swiss Franc
pl: Frank szwajcarski

en: Hong Kong Dollar
pl: Dolar hongkoński

en: New Zealand Dollar
pl: Dolar nowozelandzki

en: Polish Zloty
pl: Złoty polski

en: Singapore Dollar
pl: Dolar singapurski

en: Uses
pl: Używa

en: Your email address
pl: Twój adres email

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Credit or debit card
pl: Karta kredytowa lub debetowa

en: removed
pl: usunięto

en: Currency symbol
pl: Symbol waluty

en: Czech Republic Koruna
pl: Korona czeska

en: South African Rand
pl: Rand południowoafrykański

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Redirect page
pl: Strona przekierowania

en: Telephone number
pl: Numer telefonu

en: @name (not verified)
pl: @name (niezweryfikowany)
