Give (8.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Add
oc: Apondre

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Recipients
oc: Destinataris

en: Your name
oc: Vòstre nom

en: Details
oc: Detalhs

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Form
oc: Formulari

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Auto-reply
oc: Responsa automatique

en: Donations
oc: Dons

en: Uses
oc: Usatges

en: Submit button text
oc: Tèxte del boton de somission

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître

en: State or province
oc: Estat o província
