Give (8.x-1.0-beta5) - en to ja translation catalogue (67 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Email address
ja: メールアドレス

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: Form ID
ja: フォームID

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Text
ja: テキスト

en: Email
ja: メール

en: Check
ja: 小切手

en: Created
ja: 作成

en: Recipients
ja: 受信者

en: Your name
ja: 名前

en: Details
ja: 詳細

en: Phone
ja: 電話番号

en: Desc
ja: 降順

en: Frequency
ja: 周期的

en: Method
ja: メソッド

en: Option
ja: オプション

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Limit
ja: 制限

en: Donate
ja: 寄付

en: Billing address
ja: 請求先住所

en: Changed
ja: 変更済

en: Interval
ja: 間隔

en: Complete
ja: 完了

en: Apply
ja: 適用

en: Form
ja: フォーム

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Created time
ja: 作成日

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Auto-reply
ja: 自動返信

en: Uses
ja: 機能

en: Your email address
ja: あなたのメールアドレス

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Card
ja: カード

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Telephone number
ja: 電話番号

en: %recipient is an invalid email address.
ja: %recipient は不正なメールアドレスです。

en: When listing forms, those with lighter (smaller) weights get listed before forms with heavier (larger) weights. Forms with equal weights are sorted alphabetically.
ja: フォームの並び順は、ウェイトの軽い (小さい) ものからウェイトの重い (大きい) ものへの順になります。ウェイトが同じ場合は、アルファベット順となります。

en: Make this the default form
ja: デフォルトのフォームにする

en: The ID of the associated form.
ja: 関連するフォームのID。

en: @name (not verified)
ja: @name (未検証)
