Give (8.x-1.0-beta9) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Email
bn: ইমেইল

en: Your name
bn: আপনার নাম

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
