GLightbox (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (84 entries)

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: None
fi: Ei mitään

en: Default
fi: Oletus

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Options
fi: Valinnat

en: Off
fi: Pois päältä

en: Custom
fi: Oma

en: Gallery
fi: Galleria

en: Current
fi: Tämänhetkinen

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Close
fi: Sulje

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Fade
fi: Himmennä

en: Style
fi: Tyyli

en: Content title
fi: Sisällön otsikko

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Title text
fi: Otsikkoteksti

en: Initial height
fi: Nimelliskorkeus

en: Initial width
fi: Nimellisleveys

en: Custom caption
fi: Kustomoitu alue

en: About
fi: Tietoja

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Next »
fi: Seuraava »

en: Per page gallery
fi: Sivugalleriakohtaisesti

en: Per post gallery
fi: Lähetyskohtainen galleria

en: No gallery
fi: Ei galleriaa

en: Slideshow settings
fi: Diaesityksen asetukset

en: Alt text
fi: Alt teksti

en: Max width
fi: Enimmäisleveys

en: Transition speed
fi: Esityksen nopeus

en: Scrollbars
fi: Vierityspalkit

en: Sets the speed of the fade and elastic transitions, in milliseconds.
fi: Asettaa himmennyksen ja elastisuuden nopeuden millisekunteina.

en: The overlay opacity level. Range: 0 to 1.
fi: Overlayn läpinäkyvyyden määrä. Vaihteluväli: 0 - 1.

en: Sets the speed of the slideshow, in milliseconds.
fi: Asettaa diaesityksen nopeuden millisekunteina.

en: Text for the slideshow start button.
fi: Diaesityksen aloitusnapin teksti.

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Max height
fi: Enimmäiskorkeus

en: Example 1
fi: Esimerkki 1

en: Example 2
fi: Esimerkki 2

en: Example 3
fi: Esimerkki 3

en: Example 4
fi: Esimerkki 4

en: Example 5
fi: Esimerkki 5

en: Custom Settings
fi: Mukautetut asetukset

en: Transition type
fi: Esitystyyli

en: Elastic
fi: Joustava

en: The transition type.
fi: Esitystyyppi.

en: An automatic slideshow to a content group / gallery.
fi: Automaattinen diaesitys sisältöryhmälle / gallerialle.

en: Text for the previous button in a shared relation group.
fi: "Edellinen" napin teksti suhteellisessa jaetussa ryhmässä.

en: Text for the next button in a shared relation group.
fi: "Seuraava" napin teksti suhteellisessa jaetussa ryhmässä.

en: Production (Minified)
fi: Tuotanto (Minified)

en: Development (Uncompressed Code)
fi: Kehitys (pakkaamaton koodi)

en: {current} of {total}
fi: {current} / {total}

en: « Prev
fi: « Edellinen

en: Slideshow autostart
fi: Diaesityksen automaattinen käynnistys

en: If the slideshow should automatically start to play.
fi: Käynnistetäänkö diaesitys autimaattisesti.

en: Slideshow speed
fi: Diaesityksen nopeus

en: Start slideshow
fi: Aloita diaesitys

en: Stop slideshow
fi: Lopeta diaesitys

en: Text for the slideshow stop button.
fi: Diaesityksen lopetusnapin teksti.

en: Styles and options
fi: Tyylit ja vaihtoehdot

en: Overlay close
fi: Sulje overlay

en: Set a maximum width for loaded content. Example: "100%", 500, "500px".
fi: Aseta enimmäisleveys ladatulle sisällölle. Esimerkki: "100%", 500, "500px".

en: Set a maximum height for loaded content. Example: "100%", 500, "500px".
fi: Aseta enimmäiskorkeus ladatulle sisällölle. Esimerkki: "100%", 500, "500px".

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Stockholm Syndrome
fi: Tukholman syndrooma

en: stop slideshow
fi: pysäytä kuvaesitys

en: Set the initial width, prior to any content being loaded. Example: "100%", 500, "500px".
fi: Aseta nimellisyysleveys ennen sisällön lataamista. Esimerkki: "100%", 500, "500px".

en: Set the initial height, prior to any content being loaded. Example: "100%", 500, "500px".
fi: Aseta nimellisyyskorkeus ennen sisällön lataamista. Esimerkki: "100%", 500, "500px".

en: Caption shortening
fi: Kappaleen lyhennys

en: Caption max length
fi: Kappaleen enimmäispituus

en: Hide (do not display image)
fi: Piilota (älä näytä kuvaa)

en: Per field in post gallery
fi: Lähetyksen kenttäkohtainen galleria

en: Per field in page gallery
fi: Sivukenttäkohtainen galleria

en: Gallery (image grouping)
fi: Galleria (kuvien ryhmittely)

en: Custom gallery
fi: Kustomoitu galleria

en: All images on a page with the same gallery value (rel attribute) will be grouped together. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Kaikki saman galleria-arvon kuvat ryhmitellään yhteensä samalle sivulle. Se saa sisältää ainoastaan pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Custom (with tokens)
fi: Kustomoitu (korvauskuvioiden kanssa)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
fi: Korvauskuviotuen mahdollistamiseksi sinun on asennettava <a href="@token_url">token moduuli</a>.
