GLightbox (1.0.13) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: None
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Options
ja: オプション

en: Bottom
ja: ボトム

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Volume
ja: ボリューム

en: Media
ja: メディア

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Loop
ja: ループ

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Fade
ja: フェード

en: Slide
ja: スライド

en: width
ja: 横幅

en: Video width
ja: 動画の幅

en: Automatic
ja: 自動

en: Slide effect
ja: スライド効果

en: Debug
ja: デバッグ

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Title text
ja: タイトルテキスト

en: About
ja: アバウト

en: Zoom
ja: ズーム

en: Per page gallery
ja: ページ毎のギャラリー

en: Per post gallery
ja: 投稿毎のギャラリー

en: No gallery
ja: ギャラリー無し

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Muted
ja: ミュート

en: Configure Image Styles
ja: 画像スタイルの設定

en: Configure Responsive Image Styles
ja: レスポンシブイメージスタイルの設定
