GLightbox (1.0.2) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: On
hi: चालू

en: None
hi: कोई नहीं

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Options
hi: विकल्प

en: Bottom
hi: तल

en: Off
hi: बंद

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: width
hi: चौड़ाई

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: About
hi: के बारे में

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं
