GLightbox Media Video (1.0.0) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: yes
uk: так

en: None
uk: Немає

en: Display
uk: Показ

en: Text
uk: Текст

en: no
uk: ні

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Media
uk: Медіа

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Caption
uk: Підпис

en: Content title
uk: Заголовок матеріалу

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Title text
uk: Текст заголовку

en: Custom caption
uk: Власний підпис

en: pixels
uk: пікселів

en: Per page gallery
uk: Галерея через сторінку

en: Per post gallery
uk: Галерея через матеріал

en: No gallery
uk: Без галереї

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Per field in post gallery
uk: Галерея через поле у матеріалі

en: Per field in page gallery
uk: Галерея через поле на сторінці

en: Custom gallery
uk: Власна галерея

en: All images on a page with the same gallery value (rel attribute) will be grouped together. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
uk: Всі зображення на сторінці з однаковими значеннями галереї (атрибут rel) будуть згруповані. Значення повинні містити тільки латинські літери в нижньому регістрі, цифри та символи підкреслення.

en: Custom (with tokens)
uk: Власний (із замінниками)

en: For token support the <a href="@token_url">token module</a> must be installed.
uk: Для підтримки замінників має бути встановлений <a href="@token_url">модуль Замінник</a>.

en: Muted: %muted
uk: Вимкнено звук: %muted

en: Muted
uk: Приглушено

en: Configure Image Styles
uk: Конфігурувати стилі зображень

en: Size: %width x %height pixels
uk: Розмір: %width x %height пікселів
