Views Global Filter (8.x-1.0-alpha0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: view
it: mostra

en: all
it: tutto

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Field
it: Campo

en: View
it: Visualizza

en: <none>
it: -nessuno-

en: All
it: Tutti

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Text field
it: Campo di testo

en: from
it: da

en: Distance
it: Distanza

en: Country name
it: Nome della nazione

en: User posted or commented
it: Utente che ha inserito o commentato
