Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Session
bn: সেশন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Detection and selection
bn: নির্ণয় এবং নির্বাচন
