Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: disabled
cy: analluog

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Overview
cy: Arolwg

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Field
cy: Maes

en: View
cy: Gweld

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Display
cy: Dangos

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Select list
cy: Dewis rhestr

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Language code
cy: Côd yr iaith
