Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (32 entries)

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Field
el: Πεδίο

en: View
el: Προβολή

en: Region
el: Περιοχή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Session
el: Σύνοδος

en: Multilingual
el: Πολύγλωσσο

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: The default value for this field, used when creating new content.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή για αυτό το πεδίο, όταν δημιουργείται νέο περιεχόμενο.

en: Detection method
el: Μέθοδος ανίχνευσης

en: Detection and selection
el: Ανίχνευση και επιλογή

en: Available countries
el: Διαθέσιμες χώρες
