Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: disabled
hu: tiltott

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Field
hu: Mező

en: View
hu: Megtekintés

en: Region
hu: Régió

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Configure
hu: Beállít

en: Address
hu: Cím

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Session
hu: Munkamenet

en: Multilingual
hu: Többnyelvű

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Regions
hu: Régiók

en: The default value for this field, used when creating new content.
hu: Új tartalom létrehozásakor a mező alapértelmezés szerinti értéke.

en: Detection method
hu: Érzékelési mód

en: Detection and selection
hu: Észlelés és választás

en: Available countries
hu: Engedélyezett országok

en: Language codes
hu: Nyelvi kódok

en: Used fields
hu: Használt mezők

en: An entity field containing a postal address
hu: Egy postacímet tartalmazó entitásmező
