Global Gateway (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: disabled
ja: 無効

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Overview
ja: 概観

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Field
ja: フィールド

en: View
ja: ビュー

en: Region
ja: リージョン

en: Display
ja: 表示

en: Configure
ja: 設定

en: Address
ja: 住所

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Languages
ja: 言語

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Session
ja: セッション

en: Multilingual
ja: 多言語

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Language code
ja: 言語コード

en: Regions
ja: リージョン

en: The default value for this field, used when creating new content.
ja: このフィールドのデフォルト値です。コンテンツの新規作成時に利用されます。

en: Detection method
ja: 検出方法

en: Detection and selection
ja: 判定と選択
